Ogrzewanie powietrzne - współpraca z rekuperatorem
To rozwiązanie dla fanatyków oszczędzania energii. Odzysk ciepła z powietrza możliwy jest w praktyce z pomieszczeń takich, jak łazienka i kuchnia, skąd powietrze usuwane jest bezpośrednio do atmosfery. Wykorzystując dodatkową centralę wentylacyjną z wymiennikiem krzyżowym , znaczne ilości tego ciepła możemy wykorzystać do podgrzewania świeżego powietrza zewnętrznego zasysanego przez piec nadmuchowy. W okresie zimowym oszczędności energii z tego tytułu mogą być dość duże. Centrala wentylacyjna może być zainstalowana w późniejszym okresie, co rozłoży w czasie wydatki związane z systemem.. Piec nadmuchowy, Przewody powietrza gorgcego, przepustnice powietrza w strefach, przewód powietrza recyrkulacyjnego, Kratki nawiewne, Kratka wywiewna, Filtr powietrza, Chiller (źródło chłodu), Czerpnia powietrza zewnętrznego okapowa, Centrala wentylacyjna z wymiennikiem ciepła, Wyrzutnia powietrza zużytego, odciągi powietrza w kuchni i łazience, Przewód powietrza świeżego częściowo podgrzanego regulacji nawiewu powietrza do pomieszczenia. Nie każdy budynek... nadaje się do ogrzewania powietrznego. Piece nadmuchowe i parametry pracy instalacji preferują tego typu ogrzewanie w budynkach o powierzchni powyżej 80 m2. Najlepsze do tego celu są budynki o budowie szkieletowej np. typu kanadyjskiego, gdzie ukrycie kanałów powietrznych nie podraża w znaczny sposób kosztów instalacji. W budynkach murowanych ukrycie kanałów często wymaga ich dodatkowej zabudowy, kucia bruzd. Istotne jest w tym wypadku projektowanie wyższych kondygnacji np. 2,70 m, aby część przewodów rozdzielczych można było poprowadzić w suficie podwieszanym. Montaż najlepiej wykonywać na budynkach w stanie surowym. Przeróbki istniejących instalacji c.o. na ogrzewania powietrzne w budynkach już zamieszkałych, mogą okazać się bardzo drogie i nieopłacalne. Instalacja Powinna być wykonana z materiałów o dobrej ochronie akustycznej i termicznej. Dobór materiału winien uwzględniać: rodzaj budynku (jednorodzinny, wielorodzinny, przemysłowy);
parametry powietrza (wilgotność, ciśnienie, prędkość przepływu); sposób montażu (kryty, odkryty); stopień zapylenia powietrza (czy kanały będą musiały być często czyszczone mechanicznie). Poprawnie zaprojektowane i wykonane kanały zapewnią sprawną i bezawaryjną pracę przez wiele lat. Źle zaprojektowane są przyczyną zwiększonego hałasu, szybszego starzenia się przewodów , sprzyjają tworzeniu się grzybów i pleśni. Jeśli centrala wentylacyjna i piec nadmuchowy z systemem rozprowadzającym ma pracować jako podstawowy układ grzewczy domu, rozsądnym rozwiązaniem jest zlecić projekt i wykonanie firmie profesjonalnie zajmującej się ogrzewaniem nadmuchowym.
Źródło: www.pro-vent.pl dodano: 21:07, 13.11.2005
Przeczytaj inne...
Zysk ze skraplania. Oszczędna eksploatacja instalacji to niska temperatura powrotu Rockwool - maty z wełny mineralnej Dom zaklęty w kamień Comando Remoto Digitale - cyfrowy sterownik modulujący Uniwersalny kanał izolacyjny "Thermaflexalen" Nagrzewnice powietrza - budowa, działanie, rodzaje Kable i maty grzejne - nowa odsłona Nowoczesne pompy ciepła i celowość ich zastosowania Termiczna regulacja instalacji c.w.u. Optymalne rozprowadzanie. Nowoczesne systemy dystrybucji gorącego powietrza z kominków. Ogniwa i systemy fotowoltaiczne Jak Vaillant testuje ogniwa paliwowe - różne obiekty, różne kraje Bezpieczeństwo i wygoda . Szwedzki kocioł BIOAL z palnikiem retortowym. Bezpieczeństwo i wygoda, czyli kotły na pelet Ogrzewanie kominkowe jako system wspomagający c.o. w domu - współpraca z rekuperatorem TATOU BAINS Ogrzewanie powietrzne - współpraca z rekuperatorem Gruntowe wymieniki ciepła Brąz czy mosiądz Ale bufor ! Kotły na paliwo stałe w u układzie zamkniętym. Doprowadzenie powietrza do pomieszczeń Pojemnościowe ogrzewacze wody. Kąpiel z satysfakcją. Uderzenie hydrauliczne. Ostre hamowanie. Nadmuch kontrolowany. Palniki wentylatorowe Stalowe rozdzielacze w ofercie Purmo Ogniwo za ogniwem, czyli grzejniki członowe Ogrzewanie powietrzne miejscowe - nagrzewnice Głowica termostatyczna S1 firmy Comap Zawsze ciepła łazienka Centralny System Zarządzania dużym budynkiem (BMS) - Inteligentne Budynki Rura do wszystkiego WODNE OGRZEWANIE ŚCIENNE Gazowe kotły kondensacyjne Energooszczędny, przyjazny dla środowiska... kocioł kondensacyjny Systemy kominowe Ogrzewanie Płaszczyznowe System DGP Prosimy o wsparcie !
|